Bilkent Üniversitesne yapacağınız bağışlar öğrencilerin eğitim ve araştırma olanaklarının mükemmelleştirilmesinde kullanılacaktır.

Bilkent Üniversitesi, eğitime başladığı 1986 yılından bu yana en iyi öğrencileri ve akademisyenleri, en ileri eğitim ve araştırma olanaklarıyla buluşturmayı hedeflemiştir. Kısa sürede dünyanın saygın üniversiteleri arasına giren Bilkent, Türkiye yükseköğretim sistemi içinde de yol gösterici bir konuma ulaşmıştır. Kâr amacı gütmeyen bir kurum olan Bilkent Üniversitesi, tüm etkinliklerine en üst düzeyde değer yaratma amacıyla yön vermektedir.

Bu vizyonun bir parçası olarak Bilkent Üniversitesi, öğrencilerine eşsiz burs olanakları sunmakta, eğitim gören 13.000 öğrencinin %64’ünü farklı oranlarda burslarla desteklemektedir. Öğrencilerden toplanan eğitim ücretleri, üniversite giderlerinin sadece %41’ini karşılamakta, kalan tutar üniversitenin sahip olduğu şirketlerden ve diğer kaynaklardan sağlanmaktadır.

Bilkent Üniversitesi'nin araştırma, eğitim ve burs olanaklarını daha da üst düzeylere taşıması, Bilkent ailesi üyelerinin her boyutta bireysel ve kurumsal katkıları ile mümkün olacaktır. Yaptığınız bağışlar, başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrencilerimize daha çok burs desteği sağlayacak, eğitim süreçlerimizin zenginleştirilmesinde ve araştırma etkinliklerimizin güçlendirilmesinde kullanılacaktır.

Bilkentli olmak ayrıcalıktır. Bilkent’e katkı yapmak, bu gururu paylaşmaktır.
Bağış Yapmak İstediğiniz Fon:
Katkınızın Aktarılmasını İstediğiniz Birim:
Bağış Tutarı*
T.C. vatandaşı değilim
adresime gönderilmesini istiyorum.
İsmimin bağışçılar listesinde gözükmesini istemiyorum.